Депутаты Запорожского городского совета обвинили Ахметова в узурпации власти


Депутаты Запорожского городского совета заявили о фактическом захвате власти в городе украинским олигархом Ринатом Ахметов через своих ставленников. Об этом говорится в обращении депутатов местной фракции «Солидарности», адресованном Президенты, парламенту и Генеральному прокурору.

В обращении отмечается, что городская власть, в погоне за сверхприбылью, закрывает глаза на экоцид и сверхнормативные выбросы заводов, принадлежащих Ахметову, а также блокирует инициативы представителей демократических сил, в том числе направленные на увеличение энергетической независимости от российского газа.

Депутаты, добавляет mariupol.tv, требуют немедленно вмешаться в ситуацию в Запорожье и прекратить незаконные действия городских властей и их «заводских кураторов».

Вот, что пишут слуги народа:

Ми, депутати фракції «Солідарність» у Запорізькій міській раді, звертаємо увагу очільників держави та народних депутатів України на небезпечну ситуацію, що штучно створюється в місті Запоріжжі. Внаслідок політичного свавілля, яке набирає обертів у п’ятому за чисельністю населення місті на підконтрольній Україні території, під загрозою опинилася вільна діяльність політичних партій, а також малого та середнього бізнесу, не пов’язаних з партією «Опозиційний блок» та підприємствами, підконтрольними Рінату Ахметову.

Після обрання міським головою Запоріжжя ставленика «Метінвесту» Володимира Буряка – головного інженера комбінату «Запоріжсталь», що входить до складу групи компаній Ріната Ахметова, ключові рішення щодо управління містом приймаються непрозоро, в інтересах металургійного комбіната «Запоріжсталь» та інших підприємств з орбіти Ріната Ахметова та близьких до «Опозиційного блоку» осіб.

З 2015 року до теперішнього часу, всупереч вимогам чинного законодавства, не проведено жодного конкурсу на призначення керівників департаментів та комунальних підприємств Запорізької міської ради. На ключові посади у виконавчій владі міста та до комунальних підприємств-монополістів без конкурсу призначено колишніх топ-менеджерів ПАТ «Запоріжсталь» та інших підприємств, що входять до складу «Метінвесту» або підконтрольні йому.

Так само непрозоро витрачаються кошти місцевого бюджету. Закупівлі за кошти міського бюджету штучно подрібнюються на допорогові суми, по яких без застосування системи публічних закупівель Prozorro призначаються підрядники, підконтрольні підприємствам Ріната Ахметова. Завдяки проведеним в державі реформам місто отримує в своє розпорядження значно більше коштів, ніж раніше. Так, за останні три роки можливості міського бюджету з фінансування видатків на потреби міста збільшились з трьох до восьми мільярдів гривень. Але усі зусилля Президента та Кабміну поліпшити життя запоріжців руйнуються на місцях «Опозиційним блоком» та їхніми сателітами. Суми втрачених, а фактично вкрадених у запоріжців, коштів через непроведення прозорих конкурсних процедур закупівель обчислюються сотнями мільйонів гривень. Зрозуміло, до чиєї великої кишені спрямовуються ці потоки бюджетних коштів.

Така політика міської влади, підконтрольної групі «Метінвест», чітко спрямована на формування населеного пункту з єдиним містоутворюючим підприємством – комбінатом «Запоріжсталь». У гонитві за надприбутками топ-менеджери індустріальних гігантів не соромляться економити на здоров’ї запоріжців, забруднюючи повітря міста неочищеними викидами токсичних речовин та важких металів. Результати спостережень доводять, що після отримання «металургійниками» контролю над владою в Запоріжжі, екологічна ситуація в місті ще більше погіршилась.

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 

 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

23 Февраля, 2018 Пятница
22 Февраля, 2018 Четверг
больше новостей