Народный депутат Украины Вадим Кривохатько настаивает на объективной мере пресечения главврачу Шишке, подозреваемому в разворовывании государственных денег


 

Кто покрывает коррупцию в сфере здравоохранения в Запорожской области, или

Почему главврача облбольницы, подозреваемого в дерибане бюджетних денег отпустили домой?

Народный депутат Украины Вадим Кривохатько настаивает на объективной мере пресечения главврачу Шишке, подозреваемому в разворовывании государственных денег

 

1 августа Запорожье всколыхнул приезд Национального антикоррупционного бюро Украины, детективы которого нагрянули в Запорожскую областную клиническую больницу. НАБУшники задержали главврача учреждения Шишку И.В., подозреваемого в злоупотреблении властью и служебном подлоге, а именно - в организации незаконной закупки автомобилей скорой помощи, в результате чего государству нанесено ущерба размером в 13 млн грн.

В тот же день главврача увезли в Киев, где вручили сообщение о подозрении в совершении преступлений и…. фактически отпустили домой.

Народный депутат Украины, член Комитета Верховной Рады Украины по вопросам предотвращения и противодействия коррупции Вадим Кривохатько не согласен со столь лояльной позицией к подозреваемому Шишке в соотношении с тяжестью инкриминируемых ему преступлений.

7 августа Вадим Кривохатько направил на имя  Генпрокурора и руководителя специализированной антикоррупционной прокуратуры депутатское обращение, в котором просит принять, предусмотренные законом меры к обжалованию решения суда первой инстанции с целью избрания Шишке И.В. меры пресечения в виде содержания под стражей, или залога в размере ущерба, нанесенному государству, отстранения от занимаемой должности, а также активизировать расследования всех других фактов преступной деятельности  главврача облбольницы.

Ув. читатели, если вы столкнулись с фактами коррупции, нарушениями Законов Украины, просьба сообщать об этом народному депутату Украины В.Кривохатько  через раздел «Контакты» на официальном сайте депутата http://krivohatko.com

 

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

01008, м. Київ-8˔, вул. М. Грушевського, 5. Тел.: 255-35-65; тел./факс: 255-23-66

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

07 серпня 2017 р.                                       Генеральному прокурору                                                       

Вих. № 1631,1632                                      Луценку Ю.В.                                    

 

Заступнику Генерального прокурора -       керівнику Спеціалізованої  антикорупційної прокуратури

            Холодницькому Н.І.

           

                                                                                    

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановний Юрію Віталійовичу!

Шановний Назаре Івановичу!

      

Вкотре вимушений звернутися до Вас з приводу додержання законності і справедливості під час розслідування кримінального провадження №42013080040000048 від 07.11.2013 за фактами корупції в Запорізькій обласній клінічній лікарні (далі - КУ «ЗОКЛ»).

У цьому провадженні детективами Національного антикорупційного бюро України оголошено про підозру головному лікарю цієї лікарні Шишці І.В.  за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 264 та ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України за фактом розкрадання бюджетних коштів в сумі 13 млн. грн. під час закупівлі автомобілів швидкої допомоги.

Антикорупційні громадські організації та населення Запорізької області з полегшенням зітхнули, дізнавшись про його затримання за підозрою у вчиненні цього злочину.

Але яким же глибоким розчаруванням стало рішення суду про обрання йому запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою.

І основна проблема не в тому, що Шишку І.В. не кинули за грати, хоча це справедливий запобіжний захід для людини, яка будує свої статки на біді інших, адже на ті кошти, призначені на лікування людей, які він викрав з бюджету області можна було врятувати не одне життя.

Турбує те, що таким чином його не відсторонили від посади та надали можливість впливати на свідків, ховати від слідства докази, продовжувати злочинну діяльність, тим самим й надалі паплюжити закон, знищуючи залишки довіри людей до Президента України та державної влади.

При цьому прокурорами не надано суду достатніх доказів про особу підозрюваного та тяжкість вчинених ним злочинів.

Проте на совісті підслідного не лише незаконне придбання автомобілів швидкої допомоги, а й розкрадання бюджетних коштів на суму понад 10 млн. грн., під час закупівлі сумнозвісного ангіографа, завдання збитків державі в особливо великих розмірах при проведенні ремонту харчоблоку обласної лікарні, фактична організація злочинного угруповування, яке складається з працівників КУ «ЗОКЛ» і спеціалізується на розкраданні бюджетних коштів, а також протиправному вимаганні грошей у пацієнтів лікарні за створеними ним схемами.

За епізодом  розкрадання бюджетних коштів на суму понад 10 млн. грн., під час закупівлі ангіографа слідче управління СБУ в Запорізькій області вже повідомляло Шишці І.В. про підозру та домоглося арешту на рахунках фірм-фігурантів близько 10 млн. грн., виручених від незаконної оборудки.

Правоохоронцям для того, щоб обґрунтовано повідомити про підозру за цим епізодом, залишилось виконати незначний обсяг слідчих (розшукових) дій. У тому числі в рамках міжнародного співробітництва все-таки витребувати дані про вартість обладнання від закордонного постачальника та з’ясувати кому пішли раніше арештовані кошти, якщо з них вже знято арешт та як вони були витрачені, насамперед чи немає ознак відмивання.    

Крім того, ще у листопаді 2016 року в КУ «ЗОКЛ» проводились слідчі (розшукові) дії, під час яких задокументовано факти отримання неправомірної винагороди лікарями та вилучено грошові кошти.

Не таємниця, що значна частина цих коштів осідала і сьогодні осідає в кишенях Шишки І.В. та його покровителів, інакше чому лікарі-хабарники нікого не боячись відкрито вимагають гроші у пацієнтів за послуги, які повинні надаватись безкоштовно, а  Ігор Васильович, попри чотирирічне перебування під слідством та невелику зарплату, якимось чином спромігся придбати коштовне майно вартістю в сотні тисяч доларів США.

Відтак, суд своїм рішенням посприяв продовженню злочинної діяльності головним лікарем КУ «ЗОКЛ» та його підручними, адже він до цього часу навіть не був відсторонений від посади.

З іншого боку вже зараз цей факт можна оцінити, як підготовку суду до призначення дріб’язкового покарання Шишці І.В. і в його особі усій корумпованій з низу до верху системі охорони здоров’я Запорізької області.

У такому разі, не вдасться викорінити хабарництво та корупцію, які намертво засіли в свідомості лікарів. Як наслідок  - може статися соціальний вибух, адже в будь-який час може померти людина, яка не в змозі оплатити своє лікування, чи не має впливових друзів.

Цьому може сприяти і бездіяльність та службові зловживання службових осіб Запорізької ОДА на яких в першу чергу покладено обов’язок забезпечувати в області правопорядок.

Дивує, що на факт обрання необґрунтованого запобіжного заходу корупціонеру обласного рівня немає жодного реагування цих посадовців, які до того ж, так і не спромоглися домогтись зняття його з посади за службові зловживання та корупційну складову у діяльності лікарні.

У зв’язку з викладеним, пропоную вжити, передбачені законом заходи до оскарження рішення суду першої інстанції з метою обрання Шишці І.В. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, або застави в розмірах, спричинених державі збитків та відсторонення від займаної посади.

Вжити дієвих заходів до активізації досудового розслідування всіх інших фактів його злочинної діяльності, притягнення до кримінальної відповідальності та відновлення порушених прав громадян на безкоштовну медичну допомогу.

Окремо перевірити додержання законів під час розслідування епізоду, пов’язаного з незаконним придбанням ангіографа та з’ясувати долю раніше арештованих 10 млн. грн. грошових коштів, виручених від незаконної оборудки, оскільки під час досудового розслідування Шишці І.В. скасовувалась підозра, повідомлена слідчими СБУ.

Вжити інші передбачені законом заходи до викриття та об’єктивного розслідування злочинної діяльності головного лікаря КУ «ЗОКЛ» Шишки І.В. та осіб, які йому сприяють.

Про результати розгляду звернення прошу повідомити мене у встановлений законом строк.

 

З повагою

 

Народний депутат України                                                      В. В. Кривохатько

                                                                                                               (посв. 286)

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 

 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

20 Февраля, 2018 Вторник
больше новостей