Петиция Президенту о защите экологических прав Запорожцев набирает обороты

На сайте интернет-представительства президента Украины размещена петиция ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАХИСТУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРАВ ЖИТЕЛІВ М. ЗАПОРІЖЖЯ ТА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


Вельмишановний Петре Олексійовичу! Останнім часом в нашому обласному центрі істотно погіршилася ситуація з екологією, а саме – суттєво зросли викиди промислових підприємств в атмосферне повітря.
Останньої краплею терпіння стало свято Дня незалежності України. Вночі 24 серпня та вранці наступного дня місто було в диму, газах та вкрито темно коричневим смогом – дихати не було чим! І така ситуація характерна для нашого міста протягом останніх місяців, а на свята та вихідні – вона лише погіршується!

Ми, прості мешканці м. Запоріжжя, не просимо особливих статусів, податкових режимів для металургійних підприємств чи особливого порядку формування місцевих бюджетів! Наша вимога лише стосується захисту наших екологічних прав і ґрунтується вона лише на здоров’ї наших близьких та, у першу чергу, дітей!

На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян» та Указом Президента України «Про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України»,

 ПРОСИМО:

1) взяти під особистий контроль екологічну ситуацію в м. Запоріжжя та Запорізькій області;
2) як гаранта Конституції України, забезпечити дотримання екологічних прав громадян, в тому числі право на чисте атмосферне повітря та безпечне навколишнє природне середовище;
3) ініціювати внесення змін до законодавства України (в тому числі до Закону України «Про атмосферне повітря»), які передбачають, що лiмiти викидiв забруднюючих речовин у атмосферне повiтря встановлюються для підприємств органами Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України виключно після громадського обговорення, яке здійснюється шляхом або ж офіційного анкетування на веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування або ж шляхом проведення місцевого референдуму жителів відповідного населеного пункту, в якому функціонує вказане підприємство. При цьому результати такого обговорення мають юридичну силу у випадку участі у ньому не менш як 50 % мешканців відповідного населеного пункту, що мають право голосу.

Підписати петицію можна за наступним посиланням:
https://petition.president.gov.ua/petition/2494

 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

22 Апреля, 2018 Воскресенье
21 Апреля, 2018 Суббота
больше новостей