Бердянець став одним з ініціаторів історико-патріотичного проекту "Україна — форпост Європи"


Сьгодні, 14 березня в День добровольця в Києві було презентовано історико-краєзнавчий проект "Україна - форпост Європи".

Один з ініціаторів проекту фундатор добровольчого батальону "Донбас" бердянець Вадим Саввон зазначив, що головна мета зусиль багатьох однодумців — зміцнення державницької політики, заохоченнядо вивчення дійсної історії України, не спотвореної чиїмись ідеологічними забаганками, підтримка історико-краєзнавчих пошуків науковців і аматорів, а також музеїв.

Одним з провідних заходів проекту повинна стати історична реконструкція спільного походу київських дружин "проти загарбників зі сходу", який відбувся на початку XIII ст.

Дещо з історії питання.

На початку 1223 року в Києві був скликаний княжий з'їзд, який вирішив, що сили Київського, Галицького, Чернігівського, Сіверського, Смоленського і Волинського князівств повинні підтримати половців. Збірним місцем для російської об'єднаної раті був призначений Дніпро, поблизу острова Хортиця. Тут були зустрінуті посланці з монгольського табору, які пропонували російським порвати союз з половцями. З огляду на досвід половців (які 1222 року пішли на вмовляння монгол порушити свій союз з аланами, після чого Джебе розбив алан і напав на половців), Мстислав стратив посланців. У битві на річці Калка війська Данила Галицького, Мстислава Удатного і хана Котяна, не сповістивши інших князів, вирішили самостійно «розправитися» з монголами і переправилися на східний берег, де 31 травня 1223 року було повністю розгромлені при пасивному спогляданні цього кровопролитного бою з боку основних російських сил на чолі з Мстиславом III, що розташувався на піднесеному протилежному березі Калки.

Мстислав III, огородившись тином, протягом трьох днів після битви тримав оборону, а потім пішов на угоду з Джебе і Субедаем про складання зброї та вільний відхід на Русь, що не брав участь у битві. Однак він, його військо та його князі були полонені монголами і жорстоко закатовані як «зрадники власним війську».

За підтримки голови ГО учасників АТО "Справедливість" Тараса Костанчука, керівника кінного клубу "Кожум"яка" (Лютіж) Максима Костянюка, дослідника військової історії України Юрія Шевчука планується здійснити великий похід на конях місцями історичних подій 1219-1223 рр. 

 

 

 

 

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

19 Апреля, 2018 Четверг
18 Апреля, 2018 Среда
больше новостей