На честь Дня української мови новини на сайті 061 сьогодні будуть публікуватися українською

Сьогодні, 9 листопада, святкують День української писемності та мови. Про це повідомляє 061. З цього приводу, як і минулого року, новини на сайті 061 протягом дня публікуватимуться українською мовою.


Сьогодні, 9 листопада, святкують День української писемності та мови. Про це повідомляє 061.

З цього приводу, як і минулого року, новини на сайті 061 протягом дня публікуватимуться українською мовою.

Нагадаємо, що це свято започатковано 9 листопада 1997 року, коли тодішній Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».

За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Варто відзначити, що саме автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця вважають "батьком української словесності".

В цей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

22 Февраля, 2018 Четверг
больше новостей