Президента просят признать Мариуполь, Запорожье и Кривой Рог зонами чрезвычайной экологической ситуации

На даний час в Україні фактично не здійснюється контроль та не міряються викиди в атмосферне повітря. Це дозволяє забруднювачам безконтрольно та безкарно нехтувати екологічною безпекою країни.


На сайте электронных петиций к Президенту Украины появилась петиция "О признании Мариуполя, Кривого Рога и Запорожья зонами чрезвычайной экологической ситуации".

Петицию подал Олег Харченко вчера, 13 сентября, передает 061.

Чтобы ее рассмотрели, необходимо собрать 25 тысяч голосов - пока там 381 подпись. Подписаться можно ЗДЕСЬ еще в течение 90 дней.

"Обставини та обґрунтування:

У містах Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя розташовані видобувні та металургійні підприємства групи «Метінвест», які відносяться до 1 класу шкідливості.Використання на цих підприємствах старого, немодернізованого обладнання супроводжується надмірними викидами в атмосферу забруднюючих речовин.Збільшення обсягів виробництва супроводжується значним смородом і задимленням, що погано впливає на самопочуття та призводить до різкого погіршення стану здоров’я мешканців міст присутності «Метінвесту».

Всупереч національним інтересам України в частині екологічної безпеки, за сприянням високопосадовців, Міністерство екології та природних ресурсів видає дозволи на понаднормативні викиди забруднюючих речовин, які становлять реальну загрозу життю українців.Окрім того, в результаті неврегульованості з боку Міністерства екології та природних ресурсів на даний час в Україні фактично не здійснюється контроль та не міряються викиди в атмосферне повітря підрозділами Державної екологічної інспекції. Це дозволяє забруднювачам безконтрольно та безкарно нехтувати екологічною безпекою країни.Ситуація з техногенним забрудненням атмосферного повітря є катастрофічною для здоров’я мешканців міст, які вимушені жити у стані постійної загрози.

Пропозиції та вимоги:

У зв’язку з чим звертаємось до Вас з вимогою:Захистити конституційне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом визнання міст Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя зоною надзвичайної екологічної ситуації, згідно відповідного Закону та доручити РНБО разом з Кабінетом Міністрів України вжити невідкладних заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану", - написал автор петиции.

Напомним, чешские экологи проверили уровень загрязнения окружающей среды в Запорожье, а областная экоинспекция внепланово проверит "Запорожский железорудный комбинат".

Читайте также:Оплатить со смартфона: в запорожском автобусе испытывают "электронный билет", - ФОТО

 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

Сегодня
20 Ноября, 2018 Вторник
больше новостей