На Бабурке переименуют улицы

У зв'язку з останніми подіями в Україні, дух патріотизму зростає. Парламент України прийняв  ряд законів про заборону комуністичної ідеології в Україні,  на що запорізька громадськість відреагувала дуже активно.  Жителі Хортицького району м. Запоріжжя запропонували перейменувати вулиці та проспекти, розташовані у цьому районі. І на цей раз громадськість  була почута.  


З цією пропозицією до Міського голови м. Запоріжжя, у обласну державну  адміністрацію звернулись такі громадські організації як:  ГО «Відкритий світ і Україна» , ГО «Спільна справа – Рідний край», ГО «Спільна дія – Україна».  Тепер для остаточного перейменування вулиць необхідне рішення сесії міської  ради.

Усі громадсько – політичні діячі, іменами яких пропонується назвати вулиці і проспекти, були відомими мешканцями м. Запоріжжя і внесли значний вклад в розвиток міста та України:
Проспект Радянський пропонують перейменувати у Проспект Олександра Поляка.  Олександр Поляк – Запорізький міський голова (2000-2003рр), Почесний громадянин міста. З кінця 90-х років займався активними політичними та громадськими роботами для благоустрою Запоріжжя.

Вулиця Семена Будьонного, пропонують перейменувати на вулицю Петра Ребра. Петро Ребро – український поет, культурний діяч, журналіст.
Вулицю Георгія Сапожнікова, на вулицю Анатолія Бойка. Анатолій Бойко – видатний український історик, професор, голова правління Запорізького наукового товариства ім.. Я.П. Новицького.

За словами Дмитра Плинокоса Голови ГО «Відкритий світ і Україна» :
«Час змінює історію. Змінюється все. Так і вулиці, вони і є історія. Йдучи по вулиці Грязнова, ми і не підозрюємо, що раніше вона називалася Кріпосна, вулиця Артема була Миколаївської, а вулиця Леппика - Дніпровською. Багато проспектів, площ, провулків і вулиць нашого міста змінили свою назву  під час радянських часів. Так само змінювали свої назви та площі. Наприклад, тодішня Пушкінська площа, знайома нам як площа Свободи, а бульвар Тараса Шевченка, колись був Ярмарковою площею. Вул. Александровська - вул. Дзержинського, вул. Фортечна була перейменована у вул. Грязнова, вул. Басейна на  вул. Франка.

Вулиці Запоріжжя повинні носити імена запорізьких діячів та героїв. Запоріжжя має свою славетну історію, і нам є чим пишатися.   Вулиці Хортицького району носять козацькі назви та імена: Дорошенка та Калнишевського.
Настав час прибрати імена компартійних діячів. Переважна більшість з них залишили трагічний слід у історії українського народу. Як можуть ім'ям людини, за командою якого знищувалася українська незалежність, називатися вулиці і площі в українському місті. Не стояти осторонь змушує час. А об'єднуватися заради благої мети».

Вікторія Кушнір
 

Топ новостей сегодня
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику или не относящиеся к теме поста удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

15 Февраля, 2018 Четверг
больше новостей